КЗО "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) № 305" ДМР

Сторінка для батьків

ШАНОВНІ БАТЬКИ!!!!!

Будь ласка, вчасно приводьте дитину в дитячий садок.

Батьки, або особи, що за їх дорученням приводять дитину в дошкільний заклад, мають передати дитину вихователю. Неприпустимо відправляти дитину до ДНЗ саму, без супроводу дорослого. Увечері вихователь зобов'язаний передати дитину батькам або іншій особі, що прийшла за нею за їх дорученням. Забираючи дитину додому з подвір'я садочку, обов'язково повідомте про це вихователя.

Допоможіть своїй дитині вранці роздягнутися, акуратно скласти речі в шафу. Прослідкуйте, щоб дитина завжди була чистою, акуратною та по сезону одягненою. Одяг малечі повинен бути зручний, а взуття має відповідати розміру ноги дитини та санітарно-гігієнічним вимогам. У шафі дитини завжди повинен бути запасний одяг. Щоб запобігти втраті або обміну речей, позначте білизну, одяг ваших дітей.

У дитини мають бути чисті та коротко підстрижені нігті.

Прослідкуйте, що дитина не приносила з собою в дитячий садок гострих, дрібних, ріжучих предметів.

Не давайте дитині з собою жувальну гумку, солодощів тощо.

Не приводьте в ДНЗ хвору дитину. При виникненні у дитини симптомів отруєння

(блювота, пронос) або симптомів ГРВІ (кашель, температура, нежить) звертайтеся

на прийом до дільничого лікаря, в дитячий садок дитина не приймається. Також

повідомляйте вихователям про незвичайні випадки вдома (падіння, ушкодження,

скарги на погане самопочуття).

Не приносьте в ДНЗ ніякі ліки, вихователь не має права давати їх вашій дитині.

Якщо ви не змогли вирішити будь-яке питання з педагогом, чи помічником вихователя, ви можете звернутися до завідуючої. Конфліктні та спірні ситуації прийнято вирішувати за відсутності дітей.

Вихователь не несе відповідальності за золоті прикраси, парасольки, приколки для волосся.

Не давайте дитині в дитячий садок дорогих іграшок. Памятайте, іграшка дитини - іграшка для всіх.

Під час прийому їжі батькам забороняється заходити в групу.

Крім того, просимо Васпри вході в ДНЗ, будь ласка, чистіть взуття та зачиняйте за собою вхідні двері.

Своєчасно вносіть встановлену плату за харчування дитини.

Протягом року будуть проводитись багато свят, які стануть незабутніми подіями в житті вашої дитини, тож візьміть в них активну участь.

Бережіть психічне здоров'я Вашої дитини!!!

1. Створіть удома спокійну, дружню атмосферу. У разі необхідності робіть дитині зауваження коректно, не підвищуючи тону.
  2. Будуйте стосунки з дитиною на основі взаємоповаги і взаєморозуміння. Прислухайтесь до думки дитини, давайте їй змогу вільно висловлюватися.
  3. Встановіть чіткі вимоги до дитини і будьте послідовними, вимагаючи їх виконання.
  4. Будьте терплячими стосовно дитини. Контролюйте власні негативні емоції.
  5. Заохочуйте допитливість дитини, збагачуйте розвивальне предметно-ігрове середовище сюжетними іграшками, книгами, настільними іграми тощо. Виділіть для дитини, по можливості, окрему кімнату або створіть їй власний дитячий куточок у загальній кімнаті.
  6. Поважайте дитину, вірте в її можливості, створюйте умови для її всебічного розвитку. Разом з дитиною відвідуйте дитячі вистави, переглядайте розвивальні телепередачі, читайте художню літературу. Обов’язково обговорюйте, аналізуйте отриману дитиною інформацію.
  7. Розвивайте в дитини впевненість у собі, активність, адекватну оцінку. Хваліть дитину. Не залишайте непоміченою дію, що її дитина зробила самостійно, доклавши певних зусиль.

ЯК БЕЗБОЛІСНО АДАПТУВАТИ ВАШУ ДИТИНУ ДО ДИТЯЧОГО САДКА!!!

Адаптація дітей до дошкільного закладу завжди була й лишається психологічно найбільш складним періодом як для дитини та її батьків, так і для педагогів. Для кожного малюка початок відвідування дошкільного закладу - стрес. Будь–яка дитина розгубиться, вперше потрапивши в зовсім незнайоме оточення, де немає мами, яка завжди захистить і допоможе; де багато чужих дітей, деякі з яких плачуть; де є чужі дорослі, яких треба слухатись; де чужий посуд, незвична їжа; де немає улюбленої іграшки та звичайно, такого рідного ліжечка. Одні діти більш – менш легко входять у нові життєві обставини й через 2-3 місця звикають до дошкільного закладу.
Процес звикання дитини до нових соціальних умов значною мірою залежить від внеску батьків у її виховання: рівня сформованості у неї елементарних навичок самообслуговування, гри, мовного розвитку, вміння поділитися іграшкою тощо.
     Підтримуйте бажання дитини проявляти самостійність у процесі приймання їжі: сідати на стілець, пити з чашки, тримати її обома руками, їсти ложкою, вживати хліб з рідкою стравою. Привчайте дитину користуватися серветкою, дякувати після їди.
     Привчайте малюка тримати своє тіло в чистоті: позитивно ставитися до переодягання в чистий одяг, умивання, як у міру потреби, так і до та після їжі: підставляти руки під струмінь води, змивати мильну піну з рук, користуватися рушником; з допомогою дорослого користуватися носовою хусточкою.
     Привчайте дитину своєчасно повідомляти про потребу сісти на горщик.
 Малюку буде легше адаптуватися в колективі, якщо він знатиме не тільки імена вихователів, але і буде знайомим з однією чи кількома дітьми групи ще до приходу до дитсадка.

Дякуємо Вам за те, що розумієте нас!